BDSwiss – broker z wysoką dźwignią

Wywodzący się ze Szwajcarii (a dokładniej z Kilchberg) broker BDSwiss to firma, która już na rynku inwestycyjnym jest obecna od ponad 7 lat. Przez te lata zdobyła 1 milion+ klientów z ponad 120 krajów na całym świecie. Natomiast z innych liczb, które broker w sposób szczególny sobie ceni to miesięczny wolumen FX wynosi ponad 11 mld dolarów, a w 2018 roku zostały procesowanych prawie 10 mln transakcji.

Obecnie główna siedziba brokera znajduje się na Mauritius, a dokładniej w mieście Ebene. W tym roku broker otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia: Best Trading Conditions (przyznane przez World Finance) oraz Best Trading App (przyznane przez Mobile Star Awards). 

Jakie regulacje posiada BDSwiss? Przede wszystkim regulowaniem działalności brokera zajmuje się FSC. Oprócz tego posiada licencję i autoryzację cypryjskiego CySEC-u, oraz notyfikację KNF-u.

To co wyróżnia w sposób szczególny BDSwiss to poziom dźwigni, która u niego może wynosić aż 1:400. Biorąc pod uwagę innych brokerów w naszym zestawieniu szwajcarska firma wybija się znacznie na tle innych na tym obszarze.

Typ brokera w tym przypadku do STP czyli Straight-Through Processing.

Jak wygląda dział edukacji w BDSwiss? Na początku należy zaznaczyć, że dostępne materiały na stronie brokera są w języku angielski. Pośród nich znaleźć można Akademię Handlu BDSwiss, codzienną porcję webinarów z analitykami rynkowymi czy też indywidualne, 30 minutowe szkolenia VIP realizowane w formie spotkań 1-on-1. Oprócz tego dostępne są także alerty transakcyjne.

Strona internetowa brokera posiada 22 wersje językowe, włączając w to takie egzotyczne języki jak filipiński czy malajski. Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć j. polskiego. Natomiast jeżeli chodzi o pomoc dla klienta to jest ona dostępna jedynie w 5 językach: niemiecki, hiszpański, włoski, angielski, francuski. Helpdesk (live chat, infolinia, e-mail) brokera jest czynny od 8 do 21 od pon do piątku.

Basic, RAW Spread oraz Black – to 3 konta, które oferuje broker. W każdym z nich min. depozyt wynosi 200 USD/EUR/GBP. Wybierając konto należy to uczynić z rozwagą, gdyż można posiadać tylko 1 konto u brokera.

Klienci BDSwiss do tej pory mogli handlować jedynie na platformie transakcyjnej MetaTrader 4, jednakże pod koniec marca broker wprowadził dla swoich klientów jej nowszą wersję – MT 5. Obie są dostępne zarówno w postaci desktopowej jak i platformy webowej oraz aplikacji na systemy Andriod i iOS. Dodatkowo, BDSwiss oferuje darmowy dostęp do narzędzia Autochartist.

Do bezpłatnych form składania depozytu należą karta płatnicza oraz portefle elektroniczne. Natiomiast przelewy bankowe są obarczone prowizją w wysokości 10 EUR/USD/GBP.

Natomiast w przypadku wypłaty środków na konto bankowe, aby uniknąć płacenia prowizji należy wypłacić min. 100 EUR/USD/GBP. A w przypadku innych metod wystarczy 21 EUR/USD/GBP.

Kluczowe cechy brokera:

  • Ochrona przed ujemnym kontem (stop loss)
  • Ilość dostępnych instrumentów: 250+ (forex, indeksy, kryptowaluty, towary, akcje);
  • Zero rekwotowań;
  • Max. dźwignia: 1:400;
  • Hedging;
  • Dostęp do Autochartist.

Zanim zdecydujesz się na granie u brokera, miej w pamięci, że w zależności od aktualnej sytuacji od 70 do 80% inwestorów ponosi straty inwestując u tego brokera.